Hakkımızda

Alfa 8084

             2019 yılında ilk kez düzenlenen TEKNOFEST festivalinde PARS ROBOTİCS 64 36 Takımı mentörü METİN KARPAT hocamızın teşvikleri ve destekleri ile Özgür KULA , Murat KABASAKAL ve Selami ÜÇLER ile kuruluş çalışmaları başlatılmış ve resmi olarak kurulmuştur.

  Devamında ihtiyaç duyulan diğer birimler için konusunda uzman olan öğretmen mentörlerimiz, Olgun ÇAYLAK ve Arzu SUNA takımımıza katılmışlardır. En son olarak 2022 Eylül ayında aramıza Aslı AYCAN ÖZCAĞRI  katılmıştır.

Başarılarımız

            2020 yılında yarışmalara Rookie yani çaylak takım olarak  katılan takımımız devamında veteran takım olarak başarılarına devam etmektedir. Sırasıyla başarılarımızı saymak gerekirse!

  • 2019 - Mersin Turkish Robotics Off-Season Yarışmacı olan kardeş takımımız Pars Robotics’e destek vermek ve yarışmayı tanımak amacı ile izleyici olarak katıldığımız, takımımızın bazı üyelerinin FRC ruhunu tanıdığı ve yarışma ortamını ilk kez tecrübe ettiği yarışmadır.
  • 2020 – Bosphorus Regional Takımımızın Rookie olarak katıldığı ilk yarışmadır. Bosphorus Regional da tüm takım olarak yarışma ortamını ve FRC ruhunu tanıdık. Duyarlı profesyonelliğe önem göstererek, diğer takımlar ile yardımlaşma ve iletişim içerisinde bulunduk. İlk yılımız olmasına rağmen gayet iyi adapte olup. Okulumuz Ümraniye Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini en iyi şekilde temsil ettik ve winner olduk.  1. lik ödülü olarak Amerkia Birleşik Devletlerindeki turnuvaya katılma hakkı kazanmış olduk. Pandemi nedeniyle Yarışmalar iptal edildi. Yine aynı yarışmada yeni kurulan takımlar kategorisinde (rokie) en çok sayı atan takım ödülünü kazandık. 
  • 2021 senesinde Takımımız bünyesine kattığı yeni öğrencileri ile birlikte Pendik Off Season’a katıldı. Bu sayede yeni üyelerimize de FRC ruhunu aşılamış olduk. Kardeş takımlarımızdan Pars Robotics ve Anka Robotics ile birlikte hem karşı karşıya hem ittifak olarak yarışma fırsatı kazandık. Takımımız ilk 4’e girerek yarı finallerde yarışırken; 304 puan ile Off Season rekorunu kırdı. 
  • 2022 yılında İstanbul Wolsvagen Arenada istanbul Bosphorus Regional yarışmasına katıldık. Finalist olarak Pars Robotics ile beraber Yarışmayı tamamladık. Final maçı sonucunda da 2. ödülü almaya hak kazandık.
  • 2023 yılında İstanbul Wolsvagen Arenada istanbul Bosphorus Regional yarışmasına katıldık. İlk defa uygulanan eleme sisteminde 3.  olarak tamamladığımız ilan edildi.
  • 2023 yılında İstanbul Robocube OFF-Season  yarışmasına çok çekişmeli geçen yarışmayıda takımımız 3. olarak tamamladı. 

Bizim Sponsorlarımız